90 minut z Filipem Starzyńskim: Głód piłki był ogromny

Na fali znakomitych występów w Zagłębiu Lubin wypłynął w przygotowującej się do Euro 2016 kadrze Adama Nawałki. Filip Starzyński bardzo dobrym występem przeciwko Finlandii wyciągnął ręce po bilet na francuskie mistrzostwa. Na przekonanie selekcjonera ma prawie dwa miesiące.

Z wizytą u... Grzegorza Krychowiaka: W Sevilli miałem nie powąchać murawy

To nie jest wywiad o golach, wślizgach i prostopadłych podaniach. To rozmowa o poświęceniu, wyrzeczeniach, katorżniczej pracy i odpowiednim wychowaniu. Z Grzegorzem Krychowiakiem rozmawialiśmy w Sewilli w ekskluzywnym Hotelu Alfonso XIII, w dużej części o krętej drodze, którą musiał przebyć, aby trafić tu z nadbałtyckiego Mrzeżyna.

Z wizytą u Pawła Olkowskiego: Nie jestem synkiem Nawałki!

Najbardziej tajemniczy zawodnik reprezentacji Polski. Tajemniczy, bo namówić go na wywiad to zadanie praktycznie niewykonalne. „Piłka Nożna" dokonała jednak niemożliwego. Paweł Olkowski w wywiadzie, jakiego w karierze jeszcze nie udzielał!

Adam Danch: Człowiek wraca po treningu do domu i głupio mu wyjść do sklepu. Jest mi wstyd

- Myślisz, że jest mi łatwo? Myślisz, że to po mnie spływa? Człowiek wraca po treningu do domu i głupio mu wyjść do sklepu, bo wie, że zaraz zostanie rozpoznany i będzie musiał odpowiadać na pytania: co się do jasnej cholery dzieje z Górnikiem? - mówi kapitan zabrzańskiego zespołu.

Radoslav Latal: Nie ma co porównywać Piasta z Legią

- Gdy nie było Macieja Jankowskiego, Barisić i Nespor grali w zasadzie we wszystkich meczach. Po przyjściu Jankowskiego, w ataku zrobiło się ciaśniej, ktoś musi siedzieć na ławce rezerwowych. Tym bardziej, że w ataku grać też mogą Żivec czy Mak. Naszym problemem jest trochę myślenie niektórych zawodników, muszą zrozumieć, że szeroka kadra i rywalizacja o miejsce w składzie to nieodzowny element silnego klubu - mówi w rozmowie z PilkaNozna.pl Radoslav Latal, trener Piasta Gliwice.

"W Rytmie... Warszawy", odcinek 2. Spacerujemy z Ondrejem Dudą (wideo)

Kontynuujemy nasz cykl materiałów wideo, tym razem do realizacji "W Rytmie..." zaprosiliśmy piłkarza warszawskiej Legii - jeśli nie najlepszego, to bez dwóch zdań jednego z najlepszych zawodników w polskiej Ekstraklasie - Ondreja Dudę. "W Rytmie... Warszawy", zapraszamy!

"W Rytmie... Poznania", odcinek 1. Z wizytą u Tomasza Kędziory (wideo)

Wraz z tygodnikiem "Piłka Nożna" oraz serwisem PilkaNozna.pl rozpoczynamy nowy cykl. "W Rytmie..." to nasz nowy pomysł na realizację materiałów wideo, w których role główne odgrywać będą piłkarze, trenerzy oraz działacze klubów występujących w polskiej ekstraklasie. Na pierwszy ogień poszedł Lech Poznań, a więc pozwólcie sobie przedstawić Tomasza Kędziorę i odcinek "W Rytmie... Poznania"!

PP z wizytą u Roberta Lewandowskiego (zajawka wideo)

Tuż przed Galą Tygodnika "Piłka Nożna" odwiedziliśmy w Monachium Roberta Lewandowskiego, który w Plebiscycie PN zwyciężył w kategorii Piłkarz Roku 2014. Robertowi przekazaliśmy statuetkę, porozmawialiśmy przy tym z naszym napastnikiem o minionych 12 miesiącach. Poniżej zajawka materiału. A co, skromni nie będziemy: zajawka świetna! Wszystko zasługa Czarka!

"Z wizytą u...", odcinek 3. PilkarskiePodroze.pl w Monchaium u Grzegorza Wojtkowiaka

Grzegorz Wojtkowiak jest piłkarzem TSV 1860 Monachium od 2012 roku. Polak w drugoligowym zespole z Niemiec grał regularnie, dopiero niedawno utknął na ławce rezerwowych, a zdarza się nawet, że nie łapie się do meczowej kadry. W kuluarach mówi się, że jest to efekt nie tyle niezadowalającej formy zawodnika, co chęci ustawienia sobie Polaka przed kontraktowymi negocjacjami, które lada moment powinny się rozkręcić na dobre. Piłkarz do sprawy się jednak nie odnosi. Zdradza natomiast, że bardzo poważnie zastanawia się nad powrotem do Polski.

"Z wizytą u...", odcinek 2. PilkarskiePodroze.pl z kamerą u piłkarzy Szachtara Donieck!

Tym razem PilkarskiePodroze.pl wybrały się do Kijowa, gdzie od rozpoczęcia działań wojennych na wschodzie Ukrainy stacjonuje wygnany z Doniecka najpotężniejszy klub tej części Europy, Szachtar. Jak wygląda życie codzienne piłkarzy? Czy można powiedzieć, że Szachtar to teraz klub bezdomny?