Metalist - Legia jednak we Lwowie? Świetna wiadomość! Piękne miasto, łatwy i tani dojazd!

We wtorkowy wieczór współwłaściciel Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski poinformował, że najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada rozegranie meczu Metalist Charków - Legia Warszawa w grupie Ligi Europy na Arenie Lwów. To bez dwóch zdań znakomita wiadomość dla kibiców stołecznego klubu.Przypomnijmy, że Metalist nie może rozgrywać meczów na swoim obiekcie ze względu na niespokojną sytuację polityczną panującą na wschodzie Ukrainy. Właśnie z tego powodu mecz z Ruchem Chorzów w fazie play-off kwalifikacji Ligi Europy Metalist rozegrać musiał na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Pierwotnie wszystko wskazywało, że podobnie będzie w przypadku grupowego meczu z Legią, ale we wtorek współwłaściciel Legii przekazał bardzo dobrą wiadomość:Lwów posiada piękny stadion zbudowany specjalnie na Euro 2012 (odbył się tam na przykład grupowy mecz Portugalia - Niemcy), ale co chyba najważniejsze dla kibiców z Polski chcących zobaczyć ten mecz na własne oczy - dojazd tam nie trwa długo i kosztuje naprawdę niedużo.

METALIST - LEGIA, 23 PAŹDZIERNIKA

Jak dotrzeć na mecz? To dziecinnie proste - autokarem za 90 zł w jedną stronę! Bilety kupujemy na internetowej stronie PKS Polonus.

Warszawa - Lwów

Lwów - WarszawaCo warto zobaczyć we Lwowie?

Opera Lwowska - to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów architektonicznych w mieście. Opera wybudowana została w 1896 roku w stylu eklektycznym i usytuowana u szczytu Prospektu Swobody. Budowla jest bogato zdobiona w efektowne rzeźby oraz elementy malarskie.

Ratusz we Lwowie - wybudowany w stylu klasycystycznym w pierwszej połowie XIX wieku obiekt jest następcą swoich trzech poprzedników, wznoszonych w różnych stylach w latach 1381, 1491 - 1504 oraz 1615. Dziś znajduje się tutaj siedziba Lwowskiej Rady Miejskiej oraz mera miasta.

Lwowski rynek - raj dla fascynatów architektury. Zabudowania okalające wielki plac to swoisty wachlarz wszystkich stylów architektonicznych, jakie zadziwiały i porywały artystów na przestrzeni wieków. W centrum usytuowany jest wspomniany ratusz. W słoneczne dni na rynku rozstawione są kramy z pamiątkami, a pomiędzy turystami snują się młode, piękne kobiety w tradycyjnych strojach sprzedające... wielkie lizaki.

PilkarskiePodroze.pl