Tu grają dzieci, czyli spalę ci dom, przestrzelę kolana, ty kur**!

- Czy możesz mi powiedzieć, coś ty mały cwelu odpierd****? - pytanie trenera wparowującego do sędziowskiej szatni jest żołniersko proste. - Wiesz, że ja jestem poje**** i zaraz ci tak wpier****, że nie wyjdziesz - pada kolejna, obrzydliwa wiązka. Szkoleniowiec ma ligową przeszłość, ale rozsądku - jak widać - za grosz. Arbitra rozjeżdża jak walec, nie ma dla niego najmniejszego znaczenia, że psychicznie maltretuje 22-letniego chłopaka, niedługo po sędziowskim kursie, który przed sekundą zakończył mecz w... lidze juniorów.

Reportaż PN: Przy teleksie Półtorak, czy można prosić Zosię?

Opowieść o Zofii Klim, kapitan reprezentacji Polski kobiet w pierwszym, oficjalnym meczu pozwala przypomnieć, o czym wszyscy powoli zapominamy. Pokazuje, co znaczy prawdziwa piłka. To więcej, niż pieniądze i blichtr.

Po Polska - Serbia: Kuba bilet do Francji wyrwał krytykom z gardeł

Wygranych w polskiej kadrze po środowym meczu z Serbią jest kilku, Kuba wyprzedził jednak wszystkich o kilka długości. Jeśli ktoś po rzuceniu okiem na wyjściowy skład miał jakiekolwiek wątpliwości, co w tej drużynie robi piłkarz mający gigantyczne problemy z regularnym graniem w klubie, odpowiedź otrzymał dobitną. Kuba może i znalazł się na zakręcie kariery, ale i tak pozostaje graczem ze ścisłego topu polskiego zespołu narodowego. Meczem w Poznaniu praktycznie zagwarantował sobie wyjazd na mistrzostwa Europy - pisze po meczu Polska - Serbia dziennikarz tygodnika "Piłka Nożna", Paweł Kapusta.

Robert Lewandowski: Kruszę beton

Mistrz Niemiec, półfinalista Ligi Mistrzów, czwarty piłkarz globu za miniony rok w Plebiscycie FIFA i "France Football", zawodnik, bez którego reprezentacja Polski zapewne nie wywalczyłaby awansu na Euro 2016. Czy statuetka dla najlepszego piłkarza 2015 roku mogła trafić w inne ręce?

Kto stoi za Robertem Lewandowskim, czyli wszyscy ludzie prezydenta

Sukcesy i gra na najwyższym, światowym poziomie sprawiły, że Robert Lewandowski nie jest już tylko zwykłym piłkarzem. To prężnie działająca firma, generująca potężne obroty, przy obsłudze której zatrudniony jest cały sztab ludzi. Poznajcie osoby od lat pozostające w cieniu Lewego, w zaciszu gabinetów - równie ciężko jak on sam na boisku - pracujące na jego wielkość.

Zmiany w procesie licencjonowania trenerów uderzą w najmniejsze kluby?

Do 23 sierpnia 2013 roku uprawnienia trenerskie można było zdobywać na dwóch ścieżkach kształcenia: związkowej oraz państwowej. Dokumenty zdobyte w ten drugi sposób w 2019 roku przestaną być jednak honorowane w procesie przyznawania licencji na prowadzenie ligowych drużyn. W środowisku wrze.

Dogrywka z Dominikiem Furmanem: Koniec kopania w tyłek

Czy można rok przewegetować na ławce rezerwowych lub w drugiej drużynie we Francji, by chwilę później stać się jedynym z najlepszych zawodników polskiej Ekstraklasy? Dominik Furman udowadnia, że można.

Polak na końcu świata. Tak prowadzi się kadrę Afganistanu!

Odbudowa piłkarskiej reprezentacji kraju, w którym jeszcze kilkanaście lat temu stadion narodowy wykorzystywano przede wszystkim do organizacji publicznych egzekucji, a przed kilkoma miesiącami nożem ciężko raniono selekcjonera, nie może być zadaniem łatwym. Tym bardziej, że Afganistan to wciąż kraj niespokojny.

Sędzia Szymon Marciniak jakiego nie znacie. Do elity w rytmie Roxette

Po awansie do grupy sędziów UEFA Elite wjechał na autostradę prowadzącą do największych turniejów i najważniejszych meczów piłkarskich świata. Poznajcie Szymona Marciniaka, człowieka z którego Pierluigi Collina chce zrobić swojego godnego następcę.

Portret Bartłomieja Drągowskiego, czyli po prostu Drążek

Potencjałem na poziom najpotężniejszych klubów świata dotarł już dawno, na drugi koniec Białegostoku może jak na razie docierać na siedzeniu pasażera i to tylko dzięki dobrej woli ojca i dziadka. Bartłomiej Drągowski – dzieciak bez prawa jazdy, ale z papierami na granie w poważną piłkę.